Pościele do łóżeczka – moc kolorów i baśniowe wzory

Pościele do łóżeczka – moc kolorów i baśniowe wzory

Producenci i sprzedawcy dziecięcych akcesoriów dwoją się i troją, aby zaproponować piękne, bezpieczne i praktyczne rozwiązania. Wśród nich, znajdują się firmy, które oferują bogatą ofertę pościeli do łóżeczek dziecięcych. Dbają o to, aby ich kolorystyka była różnorodna, trafiając w gust każdego odbiorcy — najczęściej rodzica.

Wybierając pościel dla dzieci mamy zatem do dyspozycji zarówno barwy stonowane, jednolite, jak i mocne wzory nawiązujące do kreskówek, bajek i kultowych zabawek. Wśród nich można znaleźć także opcje wypośrodkowane, czyli nadruki dwukolorowe, w lekkie delikatne desenie, przytulne zwierzątka czy kolorowe akcenty roślinne. Niektórzy zadbali też o to, aby już najmłodsze dzieci mogły zauważyć wzory na swojej pościeli. Stosują oni połączenie czerni i bieli, czyli kontrastów najłatwiej zauważalnych przez dzieci w pierwszych miesiącach życia.

Pościel dla dzieci – do wyboru, do koloru!

Kolor kołderki i poduszki, albo rożka nie jest może najważniejszy, ale na pewno nie jest bez znaczenia. Jeśli pokoik dziecięcy jest tak przygotowany, że każdy element pasuje do jego wystroju, to nie sposób pominąć dopasowania pościeli do takiej aranżacji. Stosunkowo duża powierzchnia rozłożona w łóżeczku, ma niebagatelne znaczenie dla wyglądu całej przestrzeni. Dlatego, producenci oferują zarówno spokojne kolory, takie jak: biały, beżowy, szary, błękitny czy różowy, ale też nie uciekają od odważniejszych propozycji jak na przykład: modny musztardowy czy zielony. Dla tych, którzy lubią częste zmiany, dobrym wyborem może być pościel dwustronna, która po przełożeniu, zmienia kompletnie swój wygląd.

Zwierzątka, bajki, gry, dziecięce seriale, kultowe filmy

Nie tylko wybór kolorów może przywrócić o zawrót głowy osoby zamawiające pościel dla dziecka. Dostępna jest bowiem ogromna ilość pięknych i ciekawych kołderek i poduszek nawiązujących do bajek Disneya, Pixar, DreamWorks i wielu innych. Postaci z bajek przedstawiane są najczęściej jako kolorowy nadruk na poszewce. Czasem jednak można spotkać inną formę prezentacji. Bywa, że poduszka przybiera kształt nawiązujący do ulubionej postaci. Ma na przykład dodatkowo wszyte fantazyjne uszka. Odpowiednio dopasowana kolorystyka kołdry sprawia wówczas, że komplet pościeli zyskuje bajeczny wygląd.

W przeważającej ilości przypadków, pościele do łóżeczka dziecięcego mają jednak nadrukowane motywy. Rodzice czy dziadkowie, mogą zatem wybierać spośród niezliczonych propozycji pościeli z wizerunkiem znanych bohaterów bajek, filmów, komiksów, a także gier i zabawek. Warto też zauważyć, że pościel baśniowa, czy ta w kosmiczne wzory, może być przepięknym i praktycznym prezentem dla najmłodszych członków rodziny.