Podnośniki koszowe, czyli najbezpieczniejszy sposób na pracę na wysokości

Podnośniki koszowe, czyli najbezpieczniejszy sposób na pracę na wysokości

Nie da się ukryć, że praca na wysokości jest z zasady niebezpieczna. Choćby z racji na to, że upadek w takim przypadku może oznaczać kalectwo lub nawet śmierć, a konieczność wykorzystywania rąk do wykonywania określonych działań (a nie do na przykład trzymania się drabiny) utrudnia balansowanie. Zapewnienie najwyższego możliwego stopnia ochrony przed nieszczęśliwymi wypadkami powinno więc być priorytetem zarówno pracowników, jak i pracodawców.

Taki stopień ochrony można zapewnić przede wszystkim decydując się na korzystanie z nowoczesnych maszyn i rozwiązań technologicznych, które zapewniają stabilność nawet na dużej wysokości. Ich przykładem są podnośniki koszowe, wykorzystywane powszechnie przez wiele polskich firm zajmujących się remontami, budownictwem, sprzątaniem, pielęgnacją zieleni i nie tylko. Oto, dlaczego warto w nie zainwestować!

Wolne ręce i pełne bezpieczeństwo? To możliwe!

Z zasady praca na wysokości polega nie na podziwianiu pięknych widoków, a na wykonywaniu pewnych operacji – malowaniu, czyszczeniu, montowaniu i nie tylko. Potrzebna jest do tego swoboda ruchów, a w szczególności możliwość bezpiecznego używania obu dłoni, bez ryzyka stracenia koncentracji i spadnięcia. Takie ryzyko jest obecne chociażby w przypadku wspomnianej już pracy na drabinie.

Podnośniki koszowe działają jednak na innej zasadzie, ponieważ stoimy na płaskiej przestrzeni, nie na schodku czy drabince, a dodatkowo jesteśmy otoczeni ze wszystkich stron odpowiednio wysokimi i grubymi barierkami. Jesteśmy więc niewiele mniej bezpieczni niż gdybyśmy stali na ziemi. Nawet, jeśli z jakiegoś powodu utracilibyśmy balans czy spanikowali, możemy złapać się drabinek, aby odzyskać równowagę – jednak generalnie w trakcie pracy nie jest to potrzebne i powinniśmy móc pracować bezstresowo przy użyciu obu dłoni, nawet na bardzo dużej wysokości.

Dokładny wygląd podnośnika i inne tego typu aspekty zależą oczywiście od wybranego modelu, natomiast, ogółem mówiąc, w przypadku wszystkich tego typu maszyn wykorzystuje się podobne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.

Wytrzymała konstrukcja na lata

Wypożyczając podnośniki koszowe od rzetelnej, mającej długoletnie doświadczenie w branży wypożyczalni, takiej jak przykładowo http://rent-expert.pl/, nie musimy martwić się o kwalifikacje operatora czy jakość maszyny. Wypożyczalnie regularnie konserwują, naprawiają i w razie potrzeby wymieniają posiadane podnośniki, a dodatkowo stosują tylko modele charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Wszystko to oznacza, że nie musimy się martwić nagłej awarii w trakcie użytkowania, która doprowadziłaby na przykład do niekontrolowanego opadnięcia ramienia hydraulicznego. Bezpieczeństwo oraz żywotność są aspektami absolutnie kluczowymi dla każdego producenta podnośników, w związku z czym takie maszyny powinny działać bez jakichkolwiek problemów przez wiele lat.