Pastuch elektryczny na dziki, czyli jak budować solidne ogrodzenie

Pastuch elektryczny na dziki, czyli jak budować solidne ogrodzenie

Posiadanie własnych zwierząt i ogrodu jest wspaniałym hobby. By jednak odpowiednio się nimi zajmować, należy posiadać wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach. Tym bardziej gdy mówimy o uprawach, które same w sobie są bardzo wymagające. Musimy znać zasady dojrzewania warzyw i owoców by odpowiednio się nimi opiekować. Jednym z najważniejszych elementów jest budowa solidnego ogrodzenia, które zapewni im odpowiednie zabezpieczenie przed dzikami. W tym artykule powiemy sobie, czym jest pastuch na dziki oraz jak go stosować.

Budowa ogrodzenia z pastuchem na dziki

Uprawa warzyw i owoców wymaga od nas doświadczenia i wiedzy w ogromnym zakresie. Jednak jednym z najważniejszych elementów jest ochrona naszych upraw przed dzikimi zwierzętami. Pastuch elektryczny na dziki to elektryczna taśma, która ma za zadanie odstraszać zwierzę od krawędzi ogrodzenia, tak by nie weszło na wyznaczony teren i nie zniszczyło naszych upraw. Pamiętajmy, by odpowiednio ułożyć taśmę i zadbać o to, by każdy punkt był dobrze zabezpieczony. To pozwoli nam na ochronę naszych terenów i odstraszenie dzików. Najważniejsze jednak by zagroda była zbudowana solidnie i z odpowiednich materiałów.

Ogrodzenia, w których został użyty elektryczny pastuch na dziki szczególnie sprawdzają się w osiedlach podmiejskich, gdzie pobliże rozległych terenów leśnych sprzyja odwadze dzikich zwierząt. Chętniej podchodzą do zagród domowych, niszcząc nie tylko pola uprawne, ale także ogrody warzywne i kwiatowe. Już na wczesnym etapie planowania ogrodzenia weźmy pod uwagę montaż takiego zabezpieczenia.

Od czego zacząć budowę ogrodzenia?

Budowę zagrody należy rozpocząć od wyznaczenia terenu. Możemy to zrobić za pomocą kilku drewnianych kołków, które wbijamy w punkty graniczne. Kolejny krok to wkopanie w ziemię dużych drewnianych pali, które będą tworzyć nasze ogrodzenie. Do nich mocujemy pastuch elektryczny. Jeżeli wszystkie prace wykonamy z odpowiednią jakością, to nasza zagroda będzie trwała i solidna. Warto również pomyśleć o odpowiednim wykonaniu wejścia dla ludzi i maszyn rolniczych oraz wyznaczeniu miejsca na sadzenie i sianie konkretnych roślin. Pamiętajmy, że warzywa tylko z pozoru łatwo uprawiać. By móc w pełni je poznać i zrozumieć trzeba spędzać między nimi wiele czasu. To najlepszy sposób na nabranie doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, niezbędnej podczas opieki nad przy domowym ogrodem.

Zanim jednak nasz ogród będzie napawał nas dumą podczas prezentacji gościom zadbajmy o jego zabezpieczenia przed dziki zwierzętami, które już w ciągu jednej nocy mogą dokonać znacznych zniszczeń. Dzięki montażowi pastuchów elektrycznych na dziki możemy spać spokojnie.