Najlepsze seriale na HBO GO – 3 propozycje, na których zarwiesz nockę

Najlepsze seriale na HBO GO – 3 propozycje, na których zarwiesz nockę

Choć Netflix pozostaje niekwestionowanym królem streamingu, to pod względem oferty seriali posiada on silną konkurencję w postaci HBO GO. Amerykańska telewizja słynie z wysokiej jakości produkcji, które co prawda pojawiają się dość rzadko, ale nadrabiają doskonałym wykonaniem oraz wręcz zegarmistrzowską precyzją. Jakie są najlepsze seriale dostępne na HBO GO? Wybraliśmy trzy propozycje, ale ostrzegamy – po zobaczeniu pierwszego odcinka każdej z nich wciągniecie się na długie godziny!

Mare z Easttown (1 sezon)

Nasze zestawienie otwiera Mare z Easttown, czyli nowy i niezwykle interesujący serial, który już zdążył zebrać pozytywne opinie krytyków i grono wiernych fanów. Jego premiera miała miejsce w pierwszej połowie 2021 roku. Serial opowiada o rozwiedzionej policjantce (w tej roli Kate Winslet) z niewielkiego miasteczka w Pensylwanii, która musi rozwiązać sprawę zabójstwa miejscowej nastolatki. Śledztwo okazuje się jednak znacznie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać – wszyscy mieszkańcy Easttown dobrze się znają, a praca zazębia się z życiem osobistym Kate, a konkretniej z jej problemami rodzinnymi. Serial wyróżnia się doskonałą rolą Kate Winslet (absolutne 10/10!), ciekawą atmosferą amerykańskiej prowincji, a także interesującą zagadkę kryminalną. Gwarantujemy, że seans Mare z Easttown was nie rozczaruje!

Prawo ulicy (5 sezonów)

Prawo ulicy (ang. The Wire) to kultowa już produkcja HBO, który bardzo często bywa nazywana najlepszym serialem wszechczasów. Nie ma co się dziwić – ta fascynująca, niezwykle realistyczna opowieść o amerykańskim mieście Baltimore i zamieszkujących je policjantach, kryminalistach oraz zwykłych ludziach doczekała się wielu nagród. Prawo ulicy bywa nazywane najlepiej zrealizowaną powieścią filmową w historii kina. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to serial specyficzny, który polecamy wszystkim miłośnikom kryminałów oraz USA. Jesteśmy pewni, że po zobaczeniu wszystkich pięciu sezonów już nigdy nie spojrzycie tak samo na amerykański sen!

Czarnobyl (miniserial)

Pięć odcinków Czarnobyla to bez wątpienia jeden z najbardziej emocjonujących momentów w historii telewizji. Ten pięcioodcinkowy miniserial został oparty na historii katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Twórcy zadbali o zgodność z historyczną i doskonale oddali realia tego wydarzenia. Widzowie i krytycy są tym razem zgodni – Czarnobyl ogląda się z wypiekami na twarzy, a niektóre sceny są wprost przepełnione grozą. Serdecznie polecamy ten miniserial, bo jest naprawdę świetny!