Myślimy tak jak się ubieramy

Myślimy tak jak się ubieramy

To, jak i w co się ubieramy ma wpływ na sposób naszego myślenia. Czasem gdy nasz strój ma spełniać wymagania zawodowe ( ma być taki, a nie inny – np. trzeba nosić aktówkę zamiast luźnej materiałowej torby – a nasze krótkie sukienki czy spódnice mają być nienaganne, z idealnie dobranymi najmodniejszymi dodatkami),  może się okazać, że jesteśmy wewnętrznie rozdarte i niespełnione. Wówczas albo musimy zmodyfikować nasz ubiór( zachowanie ), albo poglądy( coś głębszego ). W tym konflikcie między personą( zewnętrzną maską ) a głębokim ja, któreś zazwyczaj zwycięży. Albo więc zrezygnujemy z pracy, w której trzeba spełniać czyjeś – często niepasujące do nas – oczekiwania, albo zostaniemy bez pracy – ale wierne sobie, własnym upodobaniom i poglądom.

Jeśli jednak nie chcemy z niczego rezygnować – po pracy wskakujmy w sukienki sportowe lub codzienne! Zapewni nam to równowagę emocjonalną, komfort, poczucie spędzania czasu po swojemu i z przyjemnością.

Sukienki codzienne – niby nic istotnego, a jednak. Sukienki codzienne to te, w których przestajemy się spieszyć, możemy się zrelaksować, pozwolić sobie na pokazanie swoich słabych stron. W gruncie rzeczy to właśnie ubrania codzienne – te, które wkładamy po pracy – żeby swobodnie zasiedzieć się w fotelu z książką czy kieliszkiem wina, żeby wyjść ze znajomymi do pobliskiej knajpki czy odebrać dzieci od teściów – mówią najwięcej o naszych preferencjach, upodobaniach i naszym stylu. Sukienkami codziennymi mogą być sukienki eleganckie, sportowe, krótkie i długie – grunt, by były wygodne i przyjemne. Sukienkami codziennymi mogą być te z dowolnego materiału, w dowolnym fasonie – niekoniecznie sukienki odpowiednio dobrane do sylwetki czy przesadnie wyjściowe, ale – przede wszystkim – takie, w których czujesz się wygodnie i komfortowo.

Tu nie musimy zważać na najmodniejsze wzory i fasony sukienek, ale  pamiętajmy aby nasze sukienki nie były workowate, żeby nie gubiły naszej kobiecości i subtelności!

Do klasycznych sukienek codziennych należą princeska, szmizjerka, wełniane suknie do kostek w zimowe wieczory, zwiewne sukienki na ciepłe dni, bawełniane sukienki sportowe czy zgrabne, ulotne i piękne tuniki.  Z myślą o kobietach ceniących wygodę i urok codzienności powstała kolekcja ready-to-wear. Kolekcja ta( z pozoru uosobienie kompromisu pomiędzy kobietą elegancką i tą, czującą się komfortowo)  bazuje na poglądzie, że piękne sukienki, jak i najmodniejsze suknie mają w pierwszym rzędzie spełniać nasze własne oczekiwania, mają być komfortowe, wykwintne i ekstra kobiece. W gruncie rzeczy, promuje  ona więc sukienki codzienne…