Monika Bellucci – ideal piękna i zawrotna kariera

Monika Bellucci – ideal piękna i zawrotna kariera

Jest dziś najpopularniejszą włoską aktorką i jedną z największych postaci filmu na świecie. Okrzyknięta następczynią wielkich gwiazd z lat 50-tych i 60-tych – Sophii Loren, Giny Lollobrygidy i Claudii Cardinale. Jest również  ikoną kobiecego piękna. Jej zaokrąglone, kobiece kształty, jakże odbiegające od lansowanych trendów, pokochali nie tylko mężczyźni. Monika Bellucci jest niedoścignionym wzorem dla milionów współczesnych kobiet.

Pomimo porównania do największych gwiazd włoskiego kina, aktorka podkreśla jednak, że ma swój własny styl i daleko jej do typowej Włoszki, jaką widzą w niej często reżyserzy. Przekonuje, że jedynie typem urody przypomina energiczne mieszkanki Italii. Sama jest dużo bardziej powściągliwa i ma łagodne usposobienie. Karierę zaczynała jako modelka. W ten sposób chciała zarobić parę groszy w czasie rozpoczętych studiów na wydziale prawa. Naukę przerwała za to osiągnęła sukces na polu modelingu. Prezentowała m.in. kolekcje Dolce & Gabbanna we Włoszech,  Paryżu i Nowym Jorku.

Do dziś pozostała wierną fanką tej marki występując podczas różnych ważnych uroczystości takich jak rozdanie Oscarów w kreacjach zaprojektowanych przez ten dom mody. Belluci znana jest z ról w których eksponuje swoje „atuty”. Sama gwiazda przyznaje, że nie ma kompleksów i lubi eksponować swoje ciało. “Nie sprawia mi żadnego wysiłku pokazywanie się bez ubrania” – powiedziała jednym z wywiadów udzielonym niemieckiemu magazynowi “TV Spielfilm”. Bez wątpienia takiego ciała nie ma powodów się wstydzić ale są i tacy, którzy mocną ją krytykują za zbytnią swobodę. Jej zdjęcia zdobią dziesiątki stron internetowych, magazynów mody i filmowych.  Epizod w „Drakuli” Francisa Forda Copolli otworzył Bellucci drogę do hollywoodzkiej kariery. Rolą seksownej wampirzycy, zwróciła na siebie uwagę całego świata.

Piękna, seksowna, niezwykle uwodzicielska – można powiedzieć, że wręcz zabójczo… Belluci jednak od wielkich hollywoodzkich produkcji woli kino europejskie. Jej niezapomniana kreacja w Malenie na stałe wpisała się do historii kina. Zmysłowa femme fatale na ekranie, ma jednak swoją drugą twarz, którą odsłania dla bliskich. Przyznaje, że na co dzień wciela się w rolę dla niej najważniejszą: czułej matki i żony. Ślub Moniki w 1999 roku z francuskim aktorem Vincentem Cassel był jednym z najgłośniej komentowanych wydarzeń. Parę zgodnie okrzyknięto najbardziej elektryzującym małżeństwem w show biznesie. I choć prasa wrzała nie raz zasypując czytelników plotkami o rozwodzie, są dalej małżeństwem. Aktorskie małżeństwo doczekało się potomstwa. Ich córeczka, Deva jest ponoć równie piękna jak mama. Małżeństwo spotkało się również wielokrotnie na planie. Poznali się podczas zdjęć do francuskiegio filmu “L’Appartement” (1996) w rezyserii Gillesa Mimouni.

Jednak najbardziej znanym i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnym obrazem z ich udziałem jest film z 2002 roku “Nieodwracalne” w reżyserii Gaspara Noé, w którym pojawia się brutalna scena gwałtu na Bellucci. Wystąpili wspólnie również w takich produkcjach jak: “Come mi vuoi”, “Doberman”, “Mediterranees” czy też „Tajni agenci”.