Metody wybielania zębów jakie możemy stosować w domu

Metody wybielania zębów jakie możemy stosować w domu

Wybielanie zębów w domu to coraz bardziej popularne zjawisko w naszym kraju. Dawniej na wybielanie zębów ludzie wybierali się do stomatologa, oczywiście dzisiaj też to robią ale zjawisko nie jest już tak popularne. Co za tym przemawia? Głównym powodem o ile nie jednym jest cena. Często zabieg wybielania u dentysty kosztuje więcej niż 1000zł więc nie jest to kwota, na którą może sobie każdy z nas pozwolić.

Jak wygląda w tym przypadku sytuacja używania preparatów dostępnych w aptekach? Oczywiście są o wiele tańsze od profesjonalnego zabiegu, a efekty dzięki nim uzyskane są bardzo podobne do tych u dentysty. Skoro więc efekt jest podobny to po co przepłacać?

Zapraszam do zapoznania się z listą poniżej, na której umieszczono najczęściej używane preparaty do domowego wybielania zębów.

Paski wybielające

Jest to chyba jedna z najpopularniejszych metod i dająca największe efekty. Główną zaletą jest duża konkurencja w tym sektorze co przekłada się na szeroki wybór dla nas konsumentów. Jeżeli zainteresowała Cię ta metoda to zapraszam do bardziej szczegółowego opisu: Paski wybielające.

Pasty wybielające

W telewizji aż roi się od reklam, w których zwyczajną pastę do zębów reklamuje się jako pastę wybielającą. Producenci obiecują piękny, biały uśmiech, a w rzeczywistości nie widać efektu. Są oczywiście pasty, które mają specjalnie zmieniony skład chemiczny i efekt jest naprawdę widoczny lecz także ich koszt jest znacznie wyższy od tych reklamowanych w telewizji. Więcej szczegółów w artykule: Pasty wybielające.

Żele wybielające

Żele są mniej popularne od pasków lecz efekty są do nich podobne. Główna różnica między nimi jest taka, że paski nakładamy “naklejając” je na zęby, a żel nalewamy do odpowiedniej formy, którą potem nakładamy na nasze zęby. Tak więc różnica nieznaczna, a efekty podobne. Więcej szczegółów tutaj: Żele wybielające.

Pozostałe produkty

To co zostało wymienione wyżej powinno wystarczyć do wystarczającego wybielenia naszych zębów jednak co jakiś czas na aukcjach lub w innych miejscach pojawiają się nietypowe środki do wybielania zębów. W związku z tym wypada o nich napisać aby przestrzec ludzi przed wydawaniem pieniędzy na coś co nie działa.