Jak wybrać najlepszego trenera personalnego?

Jak wybrać najlepszego trenera personalnego?

Trening personalny to dziedzina, która cieszy się coraz większą popularnością w branży fit. Treningi grupowe – choć mają swoje niewątpliwe zalety – nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Tymczasem podczas treningu personalnego możesz liczyć na pełne wsparcie swojego trenera, który doskonale zna twoje oczekiwania i możliwości. Podpowiadamy zatem, jak wybrać najlepszego trenera w Gliwicach.

Najlepszy trener personalny – Gliwice

Na hasło: trener personalny w Gliwicach nic nie przychodzi Ci na myśl? Aby znaleźć dobrego trenera w tej okolicy, musisz wiedzieć, kogo szukasz. A zatem: kim jest najlepszy trener personalny?

  • Osoba, która prowadzi treningi personalne, ma indywidualne podejście do każdego podopiecznego. Każdy ma bowiem inne cele i oczekiwania. Różnimy się także predyspozycjami i możliwościami. Trener bierze pod uwagę nie tylko możliwości, ale też ograniczenia fizyczne. Prowadząc regularne treningi, odpowiednio reaguje i modyfikuje je, a trudniejsze ćwiczenia wprowadza stopniowo.
  • Podczas pierwszego spotkania trener przeprowadzi wywiad, poprosi o uzupełnienie ankiety dotyczącej zdrowia i aktywności fizycznej, aby jak najlepiej cię poznać. Przeanalizuje również twoje możliwości i predyspozycje. Wszystko po to, aby opracować jak najskuteczniejszy program treningowy.
  • Dobry trener personalny analizuje stan zdrowia podopiecznych, a ponadto doradza w zakresie żywienia.
  • Trenerzy personalni z wieloletnim doświadczeniem potrafią odpowiednio zmotywować klienta. Potrzebna jest do tego również znajomość zagadnień z zakresu psychologii. Człowiek to połączenie sfery fizycznej z psychiczną. Każdego podopiecznego trzeba zatem traktować w sposób holistyczny i potrafić dobrać do niego odpowiednie metody i rozwiązania.

Przed rozpoczęciem współpracy, warto oczywiście zrobić rozeznanie. Dobrym źródłem rzetelnych opinii są dotychczasowi podopieczni danego trenera. Można również zapoznać się z przebiegiem kariery zawodowej trenera. Wszelkie informacje powinny znaleźć się na stronie z ofertą trenera. Osoba, która może pochwalić się osiągnięciami sportowymi lub ma na swoim koncie metamorfozy podopiecznych, z pewnością wzbudza szacunek i podziw. Takie dokonania świadczą również o tym, że trener podchodzi do swojej pracy z zaangażowaniem i jest ona jego pasją. Co za tym idzie – jest odpowiednim trenerem do podjęcia współpracy.

Największe błędy w wyborze trenera personalnego

Najczęstszym błędem podczas wyboru trenera jest ocena umiejętności i wiedzy na podstawie wyglądu. Wygląd zewnętrzny trenera nie ma najmniejszego znaczenia. Liczą się jego umiejętności, wiedza, doświadczenie i profesjonalne podejście do klienta.

Błędem jest również korzystanie z pierwszego lepszego studia fitness. Nawet popularne w mediach społecznościowych studio należy zweryfikować i zdobyć wiedzę na temat kwalifikacji konkretnego trenera. Tylko zaangażowany profesjonalista pomoże w osiągnięciu wymarzonej sylwetki i wdrożeniu zdrowego stylu życia.