Jak samemu zrobić śrubokręt magnetyczny?

Jak samemu zrobić śrubokręt magnetyczny?

Magnetyczny śrubokręt, który można nosić przy kluczach to obiekt pożądania chyba każdego majsterkowicza. Takie małe, lekkie i poręczne narzędzie z łatwością przyda się każdemu, kto uwielbia majsterkowanie. Stosunkowo niewielkie rozmiary pozwolą z łatwością przenosić go w różne miejsce, nawet tam gdzie na co dzień nie wybieramy się z narzędziami. Oto kilka prostych kroków, niezbędnych do wyprodukowania takiego klucza.

Zaczynamy od materiałów.

Do wykonania tego gadżetu potrzebne nam będzie kilka prostych elementów, takich jak gwóźdź, drobinki magnesu i
klej epoksydowy do metali. Oczywiście przyda się też trochę zdolności manualnych i artystycznych

Obróbka gwoździa i dalsze kroki…

Pierwszym elementem od którego zaczniemy budowę naszego śrubokrętu jest gwóźdź, nieco większych rozmiarów. Przycinamy jego główkę i szlifujemy ostrze. Musimy je zeszlifować w taki sposób, aby miało ono kształt śrubokręta płaskiego. W ostateczności za jego pomocą odkręcimy również śruby z nacięciem krzyżakowym. Warto w tym celu użyć gwoździa dłuższego, dzięki któremu wszystkie prace wykonywane naszym nowym narzędziem będą o wiele łatwiejsze.

Kolejny krok czyli magnesy…

Następnym krokiem jest znalezienie magnesu a konkretnie jego drobinek. Muszą być one jak najmniejsze. Przykładowo, możemy je znaleźć w starym dysku twardym. Następnie, wspomniane drobinki przykładamy do nieobrobionej końcówki naszego gwoździa.

Do akcji wchodzi klej epoksydowy…

Gdy nasze magnesy są już przytwierdzone do gwoździa, używamy kleju epoksydowego do metali. Tworzymy z niego trzonek i jednocześnie przyklejamy magnesy przytwierdzone do gwoździa. Naszą rączkę możemy dowolnie modelować, z tym że zaleca się aby była ona nieco większa. Dzięki temu znacznie szybciej odkręcimy szczególnie bardzo oporne śruby. Nasz śrubokręt, możemy bardzo łatwo przechować, po prostu przykładając go do widocznych elementów w naszym warsztacie. Śrubokręt magnetyczny może być też przechowywany przy kluczach. Z pewnością się przy nich nie zgubi