Kiedy rozpocząć prace wykończeniowe – jakie warunki muszą być spełnione?

Kiedy rozpocząć prace wykończeniowe – jakie warunki muszą być spełnione?

Tynk maszynowy ma tę zaletę nad tynkiem tradycyjnym, że nakłada się go znacznie szybciej – nawet do czterech razy! Ma to ogromne znaczenie podczas prac wykończeniowych, ale kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie powierzchni.

O czym powinieneś pamiętać podejmując się takich prac lub gdy nie wykonujesz ich samodzielnie – co powinieneś wiedzieć, aby móc ocenić czy Twoja ekipa dobrze wywiązała się zadania? Przeczytaj poniższy artykuł i skorzystaj z praktycznych porad!

Nowoczesne tynki maszynowe gipsowe – jakie mają zalety?

Tynk gipsowy maszynowy nakłada się znacznie szybciej niż tynki cementowo-wapienne. Nadaje się on do nanoszenia na ścianę i sufity do pomieszczeń o różnym poziomie wilgotności. Taki tynk gipsowy maszynowy będzie idealny do:
kuchni
łazienek
do innych pomieszczeń o wilgotności mniej więcej do 70%
Taki tynk można nanosić na ścianę i sufity na wszystkie typy podłoża. Także jeśli chodzi o dalsze prace nadaje się on jako podłoże pod:
tapety
płyty dekoracyjne
panele
układanie płytek
różnego rodzaju farby
można w niego również wbijać gwoździe
Tynk maszynowy spełnia właściwości ochrony przeciwpożarowej i jest przede wszystkim odporny na ścieranie.

Jak zabrać się do kładzenia tynków maszynowych – budowa domów w Krakowie

Prace wykończeniowe wnętrza można rozpocząć dopiero po czasie, gdy od zamknięcia stanu surowego minęło mniej więcej 4 miesiące. Jeżeli zrobimy to wcześniej, zbyt duża wilgotność będzie utrudniała położenie tynków – i to bez względu na ich rodzaj oraz sposób nakładania: tradycyjny lub maszynowy.

 

POLECAMY: tynki maszynowe Kraków – Firma Budowlana LITBUD

 

Najlepszą temperaturę do przeprowadzania prac tynkarskich jest ta, która oscyluje powyżej 5 stopni Celsjusza. Bardzo ważne jest również pamiętanie o tym, że podłoże pod tynk musi być:
-zwarte
-nośne oraz
– równe

Przede wszystkim jednak powinno być wolne od zanieczyszczeń takich jak: kurz i pył oraz powinno być zagruntowane stosownym środkiem gruntującym. Warto też mieć na uwadze kolejność wykonywania prac:

1.Położenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i podłączeń pod grzejniki.

2.Zabezpieczenie otworów okiennych dyktą lub folią. Nigdy nie wstawiamy okien przed nałożeniem tynków.

3.Zrobienie wylewki podłogowej: tutaj istnieją dwie szkoły – jedni robią wylewki przed tynkami, inni zaś po ich nałożeniu. Decyzja zależy od tego, co bardziej się sprawdza w przypadku konkretnej ekipy.

4.Po nałożeniu tynków kładziemy kafelki i podłączamy instalację do ewentualnego ogrzewania podłogowego.

Jeśli kolejność zostanie utrzymana i będą zachowane wymagane odstępy pomiędzy czasem prac, wówczas będziesz mógł się cieszyć swoim nowym domem i prawdopodobnie żadna usterka Cię nie zaskoczy!