Fasony sukien ślubnych

Fasony sukien ślubnych

Każda kobieta w dniu swojego ślubu chciałaby wyglądać jak księżniczka, jednak wybór sukni ślubnej to wyzwanie, któremu musi podołać każda panna młoda oraz sztab jej doradców niezależnie od tego czy jest to mama, teściowa, druhna, przyjaciółki czy panie pracujące w salonie.

Na szczęście moda ślubna nie ogranicza się do jednego fasonu, który w danym roku jest hitem. Wyróżniamy fason klasyczny, który tak jak fason w kształcie litery A pasuje do większości kobiet. Suknie typu princessa zalecane są dla Pań niewysokich oraz tych które mają szerokie biodra. Paniom z małym biustem lub przy nadziei proponuje się suknie typu empire. Natomiast Panie z sylwetką klepsydry najlepiej wyglądają w sukniach typu syrena.
Klasyczne suknie ślubne składają się z jednej lub dwóch części i charakteryzują się dopasowaną górą bez ramiączek przy szerokim dole.

Suknia w fasonie litery A

To suknia dopasowana u góry i rozszerzająca się ku dołowi jednak bez wyraźnego podkreślenia talii, zazwyczaj bez ramiączek czy rękawków.
Typ princessa to model, który przypomina kreacje księżniczek z bajek Disneya. Charakteryzuje się dopasowaną górą oraz mocno rozszerzającym się dołem.
Model empire to suknia, przy tworzeniu której najczęściej korzysta się z zwiewnych i delikatnych materiałów. Jest to suknia prosta z charakterystycznym odcięciem pod biustem zazwyczaj używa się do tego ozdobnej tasiemki. Suknie tego typu można spotkać z ramiączkami, rękawami krótkimi czy też długimi.

Suknia typu syrena

To bardzo dopasowana kreacja, która rozszerza się zwykle od połowy ud lub od kolan. Występuje w wersjach z odkrytymi ramionami oraz z rękawkami.
Jak wybrać idealną suknię ślubną? W pierwszej kolejności przyszła panna młoda powinna stanąć wraz ze swoją przyjaciółką (każda z nas w głębi serca wie, że same nie jesteśmy obiektywne) przed lustrem i przyjrzeć się dokładnie swojej sylwetce.
Kobiety o sylwetce klepsydry uważane są za najbardziej kobiece. Aby podkreślić twoje kobiece kształty najlepszym wyborem będzie model syreny który podkreśli sylwetkę i wyeksponuje talię.

Panie o wąskiej tali

Drobne Panie, jednak z dobrze zbudowanymi biodrami oraz kształtnym tyłeczkiem należą do kobiet o figurze gruszki. Dobrym wyborem będzie zatem suknia w kształcie litery A lub suknia klasyczna, a także suknia typu princessa, ale z gładkim dołem.

Dla pań z figurą jabłka

Zaleca się suknie typu empire, aby ukryć brzuszek z korzyścią dla biustu. Warto też zwrócić uwagę na model w kształcie litery A.
Szczupła, wysoka jednak bez wyraźnej talii? To figura typu kolumny. Spróbuj przymierzyć suknię typy princessa, która podkreśli talię i wyeksponuje biust.
Jeżeli twoja sylwetka przypomina kielich co oznacza, że masz spory biust, ale biodra wąskie z płaską pupą powinnaś przymierzyć wszystkie te suknie, które mają delikatny gorset z szeroką bogato zdobioną spódnicą.