Licznik znaków w plikach o rozszerzeniu PDF

Licznik znaków w plikach o rozszerzeniu PDF

Licznik znaków CountAnything. Prosty program z ogromnymi możliwościami.

Prosty program z ogromnymi możliwościami. Ludzie, którzy pracują przy tworzeniu i edycji tekstów, zwłaszcza bardziej obszernych bardzo często spotykają się z koniecznością policzenia znaków w pliku PDF. O ile w niektórych przypadkach problem ten rozwiązany jest w prosty sposób, niekiedy sytuacja może być bardziej skomplikowana. Zdarza się tak, że potrzeba nam zliczenia znaków z całej grupy tekstów. Istnieje kilka wskazówek dla komputerowych pisarzy, które pomagają w pracy. Przykładem jest program typu freeware CountAnything, dzięki któremu zliczenie znaków i słów jest na prawdę bardzo proste. Wymieniona powyżej aplikacja to rozwiązanie o ogromnych możliwościach. Za jej pomocą można pracować przy plikach PDF, tekstowych formularzach, elementach dokumentów Excel’a i różnych polach tekstowych. Zdecydowanie zaletą programu jest możliwość eksportowania raportów do. HTML. Program jest uniwersalnym narzędziem, a obsługiwane formaty plików to: *. Txt; *. PDF; *. Doc; *. RTF; *. Xls; *. CTV; *. PPT; *. Odt; *. Ods; *. Odp.;, *. XML; *. FTM; *. Fgloss *. HTML; *. HTM; *. Shtml. *. MHT; *. PHP.

Jak to działa?

Aby w prosty sposób wykorzystać możliwość zliczenia znaków wystarczy przeciągnąć plik z pulpitu i wcisnąć przycisk „Count”. Program CountAnything generuje w takiej sytuacji raport podający szczegółowe informacje na temat liczb znaków i słów. Raport ten uruchamia się w osobnej zakładce. Analizować w taki sposób można pojedyncze pliki, grupy plików, całe foldery i strony internetowe. Rubryki, które znajdują się na pojawiających się raportach to: File name (nazwa pliku). Words (liczba słów). Chars (liczba znaków). Chars – no spaces (liczba znaków bez spacji). Asian/Non Asian – liczba słów w językach azjatyckich i nieazjatyckich. Wszystkie statystki zawarte w programie można eksportować do plików. HTML i wydrukować.

Jakie są inne sposoby?

Istnieją oczywiście również inne sposoby na uporanie się ze zliczeniem znaków w PDF-ach. W internecie dostępnych jest sporo narzędzi oferujących to samo rozwiązanie. Strony tego typu wymagają skopiowania całego tekstu do internetowej przeglądarki. Za pomocą zaznaczenia całego tekstu (CTRL + A) i przeniesienia go do narzędzia możemy wykonać prostą kalkulację. Strony internetowe tego typu dostępne są zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Darmowe kalkulatory znaków i słów są prostym rozwiązaniem dla osób piszących swoje CV lub studentów, dla których ważna jest dokładność przy wykonywaniu swojej pracy. Problem pojawia się dopiero w sytuacji, gdy plikiem PDF, z którym mamy do czynienia jest plik bez możliwości zaznaczenia tekstu. Często spotykane są sytuacje, w których obszerne książki jako skany o tym rozszerzeniu są niemożliwe do edycji, a tym samym do przeanalizowania pod kątem liczb słów i znaków. Niestety tego typu sytuacje zazwyczaj zmuszają osoby pracujące z tekstem do samodzielnego przepisywania bądź liczenia słów i znaków. Teksty w formie skanów przybierają  w takich przypadkach formę, której bliżej jest do pliku graficznego.